STRONA GŁÓWNA

 

 

Szkolne Koło Europejskie dla uczniów klas 7

 

 

Spotykamy się w każdy poniedziałek w sali 205 o godz. 15.20

Opiekun: Monika Skowronek

 

Zajęcia są prowadzone w ramach projektu Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość, współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, przy współpracy  z gdańskim Stowarzyszeniem Morena.

Ich celem jest przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat Unii Europejskiej oraz wchodzących w jej skład krajów. W ramach pracy koła uczniowie będą uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez sieć SKE w Gdańsku, włączać się w organizację obchodów świąt europejskich w szkole i mieście (Europejski Dzień Języków, Dzień Europy, itp.), przeprowadzać lekcje dla swoich kolegów i koleżanek z młodszych klas, brać udział w konkursach i grach miejskich o tematyce europejskiej oraz spotykać się z posłami do parlamentu europejskiego.

   
   

 

Podróż po Europie

 

Warsztaty rówieśnicze pod takim tytułem prowadzą uczestniczki SKE dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Do tej pory dziewczęta odwiedziły już kilka klas i poprowadziły dla nich zajęcia na temat geografii, kultury oraz tradycji poszczególnych krajów członkowskich Unii Europejskiej.  

Monika Skowronek i Grażyna Wójcik

ZDJĘCIA

   

 

Spotkanie z europosłem Jarosławem Wałęsą

 

24 listopada w Technikum Łączności w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Akademii Przedsiębiorczości, organizowanej przez Enterprising Today. Spotkania poświęcone są rozwijaniu przedsiębiorczości, rozwojowi osobistemu oraz problemom gospodarczym i społecznym. Gośćmi są przedsiębiorcy, specjaliści z różnych dziedzin, politycy, ludzie, którzy odnieśli sukces. W czasie spotkań dzielą się swoją wiedzą i sposobami na osiągnięcie sukcesu w różnych dziedzinach. Tym razem gościem był poseł Jarosław Wałęsa, który opowiedział o pracy w komisjach Unii oraz odpowiadał na pytania uczestników. Na spotkanie zostały zaproszone trójmiejskie SKE. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Książek (7b), Marta Durczak, Ola Zakrzewska i Kasia Krupka (7c) pod opieka pani Grażyny Wójcik.

Monika Skowronek

ZDJĘCIA 

   

 

Wizyta u Pana Janusza Lewandowskiego

 

20 października byliśmy gośćmi biura poselskiego w ramach wizyty studyjnej, a zaprosił nas ponownie pan Janusz Lewandowski. Młodzież z X Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 77 i Gimnazjum nr 50 w Gdańsku oraz Szkoła 48 Gdańsk wraz z nauczycielami miała możliwość zgłębić tajniki pracy europosła oraz poznać obecne uwarunkowania polityczne Unii Europejskiej.

ZDJĘCIA 

   

 

Spotkanie inauguracyjno – integracyjne SKE w naszej szkole!

 

21 września w naszej szkole odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział SKE z SP nr 59, SP nr 48 oraz Gimnazjum nr 28. Uczestnicy podczas ponad 2 godzinnych zajęćo charakterze warsztatowym mieli okazję przełamać pierwsze lody i zintegrować się  oraz zapoznaćz proponowanym kalendarzem działań kół na najbliższy semestr.

 

ZDJĘCIA