STRONA GŁÓWNA

 
   
   
   

"Wiosna" - prace dzieci ze świetlicy

 

Prace wykonane przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej pod opieką Sylwii Widomskiej i Macieja Danowskiego"

ZDJĘCIE 

   

 

Dni Mózgu 2018

 

16 marca uczniowie klasy II A gimnazjum uczestniczyli w festiwalu nauki - Dni Mózgu 2018, organizowanym na Uniwersytecie Gdańskim. Czy może być coś bardziej ekscytujacego niż operowanie mózgu? Studenci Koła Naukowego GUMedu przedstawili interesujący wykład o operacjach w wybudzeniu. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach m.in. "Oko w oko z neuronem", " Pieta achillesowa oka czyli plamka ślepa", "Iluzjonista mózg".

ZDJĘCIA 

   

 

"Let's read together"

 

Klasa Va uczestniczy w kolejnym projekcie eTwinning "Let's read together". Uczniowie ciężko pracują nad kolejnymi zadaniami projektowymi, a Państwo możecie już podziwiać efekty Ich pracy.

   

 

Bałwanek

 

W ubiegłym tygodniu w świetlicy został rozstrzygnięty konkurs pt. "Bałwanek". Laureatami zostali: Maja Malec kl.0, Liwia Sowirka kl.1b, Maja Mischke kl.2a, Kasia Krynicka kl.3b
Wyróżnione zostały prace: Mai Nowopolskiej z kl.1b, Marty Klimaszewskiej z kl.1b, Helenki Bujak z kl.1a oraz Oliwiera Andryszewskiego z kl.1b 
Gratulujemy!

   

 

Zimowe Zabawy

 

Miło nam poinformować , że uczeń naszej szkoły z klasy II a Józef Malik został laureatem Miejskiego Konkursu Plastycznego "Zimowe Zabawy" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 

Jestem Lingwistą

 

 

10 marca w Szkole Podstawowej nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku odbył się V Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI - VII "Jestem Lingwistą". Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VII c Marysia Aleksejew uzyskała tytuł finalisty.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

ZDJĘCIA 

   

 

II Międzyszkolny Konkurs Dziennikarski „My First Magazine”

 

W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 w Gdyni wzięło udział 20 szkół z Gdyni, Gdańska, Sopotu i Mostów i zostały do niego zakwalifikowane 84 prace! Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę wszystkie kryteria podane w regulaminie konkursu, zdecydowała się przyznać Antoniemu Murdzkowi (uczniowi klasy VIIc) wyróżnienie w kategorii – opowiadanie -  za pracę pt. „The Globe”. Gratulujemy!

 

   
 

Dzień Otwarty

3 marca w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Na ten dzień zaplanowano szereg ciekawych występów, wystaw, projekcji multimedialnych oraz gier i zabaw przeznaczonych dla dzieci, które przyszły obejrzeć szkołę. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. 

ZDJĘCIA 

   

 

XVI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty!

 

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. W eliminacjach do konkursu wzięło udział 1154 uczniów z 27 szkół. Do finału przystąpiło aż 193 dzieci! Tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych uczniów.

Jakub Porzuczek z klasy IVa zajął II miejsce, a Zuzanna Jurkowska z klasy Va oraz Filip Wojciechowaicz z klasy VIb zdobyli wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

   

 

Majka wśród najlepszych!

16.02.2018r. odbył się etap wojewódzki Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych! Maja Kiełtyka z klasy VIIc rywalizowała  z 151 uczniami, zmierzyła się z kolejnym – tym razem już ostatnim testem, sprawdzającym polonistyczne umiejętności.

Cieszymy się z sukcesu Mai, która znalazła się w gronie finalistów!

   

 

Jestem świadomym uczestnikiem ruchu

26 lutego 2018r. uczniowie klas I – III mieli okazję wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez Panią strażnik Martynę Grzesiuk i Angelikę Ryl. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Ciekawe zajęcia na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

 

   

 

„Jestem bezpieczny na ulicy”

 

23 lutego  w naszej szkole odbył się  po raz drugi Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Jestem bezpieczny na ulicy”. Turniej objęty jest   patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Centrum Edukacji Nauczycieli. Głównym celem konkursu jest upowszechnianie edukacji na temat bezpieczeństwa.

 

W turnieju wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn:

drużyna z Przedszkola nr 49- I miejsce

drużyna z Przedszkola nr 88- II miejsce

drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 79 – III miejsce

drużyna z Przedszkola nr 57

drużyna z Przedszkola 60

drużyna z Przedszkola nr 64

drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 77

Dzieci  miały do wykonania różnorodne zadania: odpowiadały na pytania  dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwiązywały zagadki.  Ponadto zadaniem uczestników  było wskazanie,   jak zachowają się i kogo zawiadomią w różnych niebezpiecznych sytuacjach, dobieranie  numerów  alarmowych  do odpowiednich pojazdów oraz  układanie z puzzli znaków drogowych.  Podczas zabaw ruchowych  należało pokazać  jak prawidłowo przejść przez jezdnię.

Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wiedziały jak zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, szczególnie, gdy nie ma w pobliżu osób dorosłych. Znakomicie poradziły sobie ze znajomością numerów alarmowych.

Przedszkolaki biorące udział w turnieju posiadały bardzo duża wiedzę dotycząca bezpieczeństwa na drogach.  

Nad  prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: przedstawicieli straży miejskiej

Atmosfera turnieju,  podobnie jak w roku ubiegłym  była pełna emocji i dostarczyła wszystkim pozytywnej energii.

W nagrodę wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody.

To był miły, pełen niezapomnianych wrażeń dzień, który pozostanie w naszej pamięci na długo.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i gratulujemy zdobytych wyników.

 

Serdecznie dziękujmy za wsparcie w postaci nagród Straży Miejskiej w Gdańsku i Dyrekcji kina „Helios” w CH „Alfa”.

 

ZDJĘCIA 

   

 

WIZYTA ZAGRANICZNYCH GOŚCI W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+


W dniach 16.02. - 24.02. z ogromną przyjemnością gościliśmy w naszej szkole uczniów oraz nauczycieli w ramach projektu Erasmus+ "Invent an Ideal School Through a European Experience". Było to już piąte spotkanie mające na celu stworzenie idealnej szkoły poprzez obserwowanie systemów edukacyjnych w państwach europejskich. 


Oprócz pracy nad projektem i braniu udziału w lekcjach, nasi Goście mieli okazję poznać nasz region i jego kulturę. Wzięli udział w warsztatach plastycznych z kaszubskich wzorów, obejrzeli wystawę w Europejskim Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej, a także spotkali się w panem Piotrem Kowalczukiem (zastępcą Prezydenta do spraw polityki społecznej). 


Anna Muszyńska

 

ZDJĘCIA

NASZ PROJEKT ERASMUS+ WE WŁOSKIEJ TELEWIZJI! 

"LEKCJA ANGIELSKIEGO NA ŻYWO" DZIENNIK BAŁTYCKI

   

 

Walentynki w naszej szkole

 

14 lutego z okazji Walentynek Mały Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.   Tego dnia zorganizowano  pocztę walentynkową. Do specjalnej skrzynki można było wrzucać kartki z wierszykami, życzeniami, wyrazami sympatii i szacunku oraz drobne upominki.  Wszystkie listy i przesyłki zostały przekazane adresatom przez walentynkowych listonoszy. W tę rolę wcielili się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Walentynkowe niespodzianki sprawiły dzieciom wiele radości.

ZDJĘCIA

   

 

New Year wishes

 

W grudniu uczniowie klas piątych wzięli udział w projekcie e-Twinning "New Year wishes". Wykonaliśmy kartki z życzeniami noworocznymi i wysłaliśmy je do naszych kolegów z Turcji. Właśnie otrzymaliśmy życzenia od Nich!

Sprawili nam wiele radości :)

ZDJĘCIA

   

 

Ferie zimowe

 

Ferie zimowe 2018 za nami, koniec dwutygodniowej przerwy od nauki. Czas na wspomnienia wspaniałej zabawy.

 

 

ZDJĘCIA

   

 

Podróż po Europie

 

Warsztaty rówieśnicze pod takim tytułem prowadzą uczestniczki SKE dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Do tej pory dziewczęta odwiedziły już kilka klas i poprowadziły dla nich zajęcia na temat geografii, kultury oraz tradycji poszczególnych krajów członkowskich Unii Europejskiej.  

Monika Skowronek i Grażyna Wójcik

ZDJĘCIA

   

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w:

III Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Logiczna Matematyka”

 

III Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym „Ryś”

 

i

 

Wojewódzkim Turnieju Wiedzy dla dzieci 6 - letnich

„Jestem bezpieczny na ulicy".

 

Szczegóły w zakładce "KONKURSY"

 

KONKURSY

   

 

Konkurs historyczny

 

Miło nam poinformować, że Antoni Murdzek z klasy VII c zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Historii "BOHATEROWIE II WOJNY NA POMORZU".

Przed Antkiem finał - życzymy powodzenia.

   

 

Podróż z przygodami

 

Klasy pierwsze wybrały się na warsztaty „Podróż z przygodami” do Europejskiego Centrum Solidarności. Odbyliśmy podróż w czasie, przenosząc się w lata młodości dziadków i babć. Sprawdziliśmy, jak wyglądała Stocznia Gdańska, największy zakład pracy w Gdańsku. Podczas zabawy odkryliśmy stoczniowe sekrety i siłę wspólnego działania.

Dzieci w aktywny i przyjazny sposób poznały wystawę stałą ECS.

ZDJĘCIA

   

 

Maski karnawałowe

 

Maski karnawałowe wykonane przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i realizację 

 

Małgorzata Sosnowski,  Sylwia Widomska, Maciej Danowski 

 

ZDJĘCIE

   

 

Fajni Dziadkowie

 

 

FILM

   

 

Przemoc  niejedno ma imię…

 

9 stycznia klasa IVa wzięła udział w zajęciach przeprowadzonych przez funkcjonariuszkę Komisariatu Policji IV w Gdańsku, Panią aspirant Ewelinę Stankiewicz. Tematem lekcji była demoralizacja wśród nieletnich, formy przemocy stosowanej przez dzieci i młodzież oraz sposoby jej przeciwdziałaniu. Owocem warsztatów był nie tylko  wzrost świadomości odnośnie powyższych zagadnień wśród uczniów, ale również odkrycie w sobie zadatków na przyszłych policjantów.        

Monika Skowronek 

ZDJĘCIA

   

 

Żywa Lekcja Historii

 

21 grudnia do naszej szkoły zawitał pan Krzysztof Górecki , założyciel Teatru Historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”, który od ponad 15 lat prowadzi Żywe Lekcje Historii w pomorskich gimnazjach i podstawówkach.  Dzięki niemu i jego zespołowi uczniowie klas 4-6 mogli przenieść się w czasy średniowiecznego rycerstwa, a ich starsi koledzy i koleżanki z klas siódmych oraz gimnazjalnych w epokę Polski sarmackiej. Uczniowie mieli możliwość przymierzyć i poczuć na własnej skórze ciężar poszczególnych elementów uzbrojenia rycerza i husarza, poznać etapy kariery rycerskiej oraz spróbować swoich sił w strzelaniu z kuszy czy w pojedynku na miecze.

Monika Skowronek

ZDJĘCIA

   

 

Jeszcze tylko jeden krok…

 

Miło nam poinformować, że Maja Kiełtyka z klasy VII c zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego. Maja znalazła się w gronie 151 najlepszych uczniów, którzy 16.02.2018r. zmierzą się z kolejnym – tym razem już ostatnim testem, sprawdzającym ich polonistyczne umiejętności. Trzymamy kciuki!

   

 

String Art

 

20 grudnia klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach:  obraz z włóczki, czy popularne ostatnio String Art., to bardzo ciekawa i twórcza technika plastyczna.

Podczas warsztatów dzieci wykonały niezwykłe choinki i gwiazdy, które mogą podarować bliskiej osobie jako oryginalny prezent świąteczny.

ZDJĘCIA

   

 

12 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs pt.: „Świąteczna bombka”  organizowany przez świetlicę szkolną. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III.

            Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu przestrzennej bombki choinkowej dowolną techniką.

 

Laureatami konkursu zostali:

I Oliwier Stryczyński III B SP 76

II Maciej Żywek I A SP 77

III Rafał Okrój III C SP 89

 

Wyróżnienie otrzymali:

- Radosław Rojek SP 89

- Michał Krakowiak SP 89

- Marcelina Kuśnierz SP 89

- Nikola Szok SP 89

- Róża Nadratowska SP 89

- Saskia Wojdylak SP 76

- Aleksandra Curyłło SP 77

- Daria Woźniak SP 77

- Sebastian Torbicki SP 77

- Miłosz Wiński SP 77

           

            Dziękujemy wszystkim uczniom za wykonanie pięknych prac, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Maria Grabowska
Anna Lenartowicz
Aneta Szymańska- Kuświk
Maciej Danowski

 
   

 

Przyrodnicze warsztaty o ptakach

 

Dzisiaj klasy IV uczestniczyły w warsztatach przeprowadzonych przez ornitologa Pana Marcina Węsiorę. Uczniowie dowiedzieli się: Czym karmić ptaki?. Jaki karmik jest najbardziej odpowiedni dla ptaków?. Czym odżywiają się ptaki w pozostałych porach roku?. Czym objawia się dymorfizm u ptaków?. Oprócz poznania głównych zasad dokarmiania ptaków, uczniowie uczyli sie rozpoznawać ptaki żyjące w naszym sąsiedztwie m. in. sikorkę bogatkę i modrą, czyża, wróbla, mazurka dzwońca, kosa, sójkę, kwiczoła, gila i dzięcioła dużego.

ZDJĘCIA

   

 

Nasza „złota dziewczyna”

 

Nadia Kardasz – uczennica klasy VIIc już zdążyła przyzwyczaić nas do złotego koloru jej medali. Tak było i tym razem.

IV Młodzieżowe Zawody w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy potwierdziły, że Nadia jest najlepsza. Zajęła I-e miejsce na dystansie 50-u metrów stylem grzbietowym oraz I-e miejsce na dystansie 50-u metrów stylem dowolnym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZDJĘCIA

   

 

Wyniki szkolnego konkursu "Wiedzy o HIV i AIDS"

 

I miejsce      Daria Falkin            klasa 7c

II miejsce     Antoni Murdzek       klasa 7c

III miejsce     Dominik Stopienski  klasa 3a gimnazjum

Gratulujemy!

   

 

SKE pomaga - przyłącz się do akcji!

 

 

Trójmiejskie Szkolne Koła Europejskie organizują zbiórkę słodyczy i zabawek dla dzieci ze szpitala na ul. Polanki. Bardzo prosimy o włączenie się do akcji, która trwa do 19 grudnia.

Do tego czasu można przynosić słodycze i zabawki (nie pluszowe) do sali 205.

 

 

 

 

Monika Skowronek i Grażyna Wójcik

   

 

FESTYN ŚWIĄTECZNY

 

W sobotę odbył się tradycyjny Festyn Świąteczny. Na sali gimnastycznej mieliśmy okazję zobaczyć występy taneczne, jasełka oraz popisy artystyczne młodych talentów. Wszystko utrzymane w radosnej tonacji świątecznej.

Na holu uczniowie prezentowali  wykonane przez siebie ozdoby świąteczne, Ogromnym powodzeniem cieszyła  się „Świąteczna fotobudka” , loteria fantowa oraz warsztaty plastyczne.

Natomiast w kawiarence można było uraczyć się doskonałymi wypiekami wykonanymi przez rodziców.

Do zobaczenia za rok!

ZDJĘCIA

"FOTO BUDKA"

FILM

   

 

Konkurs muzyczny „Pod skrzydłami aniołów”

 

8 grudnia odbył się IV Wojewódzki konkurs muzyczny „Pod skrzydłami aniołów”. Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców znalazły się uczennice naszej szkoły:

III miejsce- Maja Jakubiec kl. Ia

Wyróżnienie- Lena Skonieczna  kl. Ia

Serdecznie gratulujemy Mai i Lenie, z niecierpliwością czekamy na dalsze występy i osiągnięcia.

ZDJĘCIA

   

 

Warsztaty "Rzeka w centrum uwagi"

 

W piątek klasa VB uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych „Rzeka w Centrum uwagi” organizowanych przez CIEE w Gdańsku.

Uczniowie poznali przyrodnicze ciekawostki  naszej największej rzeki Wisły. Na jakich odcinkach jest rzeką jeszcze naturalną, a gdzie sztucznie uregulowaną. Wzbogacili wiedzę na temat bioróżnorodności, wybranych gatunków ptaków, drzew, ryb. Uczniowie skorzystali z mini instalacji pokazującej meandrującą rzekę oraz przypuszczalną zmianę biegu Wisły w przypadku powodzi

ZDJĘCIA

   

 

Mikołajkowe pierniki

 

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.  6 grudnia w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Wielką przyjemność dzieciom sprawiło dekorowanie pierników.

W tym dniu odwiedził nas św. Mikołaj z pełnym workiem słodkich upominków.

Klasa I a

ZDJĘCIA

   

 

Mikołajkowe dekoracje

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA

   

 

Serce za odwagę

 

Klasa I a wzięła udział w akcji „Serce za odwagę” . Celem akcji było przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów,  żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. W ten symboliczny sposób podziękowaliśmy za wielką odwagę, jaką odznaczali się bohaterowie w czasach walki o wolną i niepodległą Polskę.

 

 

 FILM

   

 

Andrzejki

 

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się co spotka je w życiu. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dni, dzień pełen tajemniczych wróżb. 
Ten czarowny czas miał miejsce dzisiaj, kiedy to uczniowie wspólnie bawili się na przerwach.

 

 

 

ZDJĘCIA

   

 

Fascynujący świat mrówek

 

W czwartek uczniowie klas IV, V i VI  uczestniczyli w warsztatach  „Fascynujący świat mrówek”. Prowadzący wyjaśniał fenomen współpracy osobników dla dobra całej kolonii, rolę królowej mrówek, którą na żywo mogliśmy zobaczyć,  co mrówki wykorzystują do budowy mrowiska, jak bardzo mrowisko sięga w głąb ziemi,  po co mrówki wytwarzają  substancje zapachowe oraz jak ważna jest obecność mrówek w przyrodzie.

Dla uczniów bardzo interesujące  okazały  się informacje:

  • Dlaczego mrówki mają takie wielkie jajka? – większe są od samych mrówek

  • Co mrówki jedzą?

  • Ile może mrówka podnieść?

  • Jaki związek mają mrówki z mszycami?

  • Co to jest spadź?

Na te i inne ciekawe pytania uczniowie otrzymali  odpowiedzi na warsztatach.

ZDJĘCIA

   

 

Technologie z klasą

 

Uczniowie klasy I A biorą udział w programie „Technologie z klasą”.

Udział w programie pozwoli w łatwy i przystępny sposób zrealizować atrakcyjne lekcje o nowoczesnych technologiach, językach programowania, zagrożeniach w sieci.

Jesteśmy po pierwszej lekcji: W jaki sposób Internet może mi pomóc? Podczas zajęć dzieci pracowały w grupach i sprawdzały, co łączy tradycyjny przepis na ciasto z wyszukiwaniem wiadomości w internecie.

Zainteresowanie uczniów lekcją pokazało, że nowe technologie są dla każdego!

ZDJĘCIA

   

 

Spotkanie z europosłem Jarosławem Wałęsą

 

24 listopada w Technikum Łączności w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Akademii Przedsiębiorczości, organizowanej przez Enterprising Today. Spotkania poświęcone są rozwijaniu przedsiębiorczości, rozwojowi osobistemu oraz problemom gospodarczym i społecznym. Gośćmi są przedsiębiorcy, specjaliści z różnych dziedzin, politycy, ludzie, którzy odnieśli sukces. W czasie spotkań dzielą się swoją wiedzą i sposobami na osiągnięcie sukcesu w różnych dziedzinach. Tym razem gościem był poseł Jarosław Wałęsa, który opowiedział o pracy w komisjach Unii oraz odpowiadał na pytania uczestników. Na spotkanie zostały zaproszone trójmiejskie SKE. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Książek (7b), Marta Durczak, Ola Zakrzewska i Kasia Krupka (7c) pod opieka pani Grażyny Wójcik.

Monika Skowronek

ZDJĘCIA 

   

 

Dzień Kredki

 

 

22 listopada urządziliśmy w naszej szkole niecodzienne święto - Dzień Kredki. Na pewno się domyślacie, że nudy nie było! Oczywiście, że tak! W tym dniu zorganizowaliśmy rysowane przerwy.

 

Mały Samorząd Uczniowski

 

ZDJĘCIA

   

 

Dzień Tumbo

 

Z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy dzisiaj Dzień Tumbo. Dzięki pomocy i życzliwości Rodziców zorganizowaliśmy kiermasz, podczas którego Uczniowie mogli kupić przepyszne ciasta. Podczas kiermaszu udało nam się zebrać kwotę 600 zł, która zostanie przekazana na rzecz Funduszu Dzieci Osieroconych działającego przy Fundacji Hospicyjnej. Jednocześnie przypominamy, że do końca tygodnia można jeszcze wrzucać do puszki Fundacji dobrowolne datki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji.

Koordynatorki akcji: Monika Skowronek, Sylwia Widomska, Patrycja Kliszewska

ZDJĘCIA

   

 

Warsztaty "Stan wojenny"

 

Uczniowie klasy IIa gimnazjum uczestniczyli w warsztatach pt. "Stan wojenny" w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Warsztaty miały na celu przybliżyć  jedno z najbardziej dramatycznych i kontrowersyjnych wydarzeń w najnowszej historii Polski - stan wojenny. Dzięki materiałom źródłowym i ikonograficznym uczestnicy zajęć poznali nie tylko genezę stanu wojennego, ale również losy ludzi i nastroje społeczne, a także efekty przemocy, która miała wpływ na relacje między władzą a społeczeństwem.  Wydarzenia historyczne, takie jak wydarzenia grudniowe z 1970 roku, strajk sierpniowy ’80, stan wojenny czy pokojowe rewolucje w 1989 roku w Europie Środkowo-Wschodniej są  punktem wyjścia do dyskusji na temat mechanizmów życia społecznego, reguł i procedur demokracji, a także postaw.

ZDJĘCIA

   

 

Konkurs Kuratoryjny z Języka Angielskiego

 

Z przyjemnością informujemy, że do drugiego etapu Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego zakwalifikowali się uczniowie:

Marysia Aleksejew z klasy 7c

Kuba Maćkowski z klasy 7 a

Leon Cichy z klasy 6 a

Antoni Kuczyński z klasy 6b

Nikodem Straszewski z klasy 7 b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już 30 listopada

   

 

Wizyta przedszkolaków z Sopockiego Przedszkola Niepublicznego przy Ergo Hestii

 

17 listopada świętowaliśmy z zaprzyjaźnioną grupą przedszkolaków z Sopockiego Przedszkola Niepublicznego przy Ergo Hestii Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mali goście wzięli udział w zajęciach plastycznych, obejrzeli prezentację dotyczącą historii pluszowej zabawki, wysłuchali opowiadania o misiu. Poczęstowani małym co nieco zakończyli spotkanie oglądając „Misia Uszatka”. Dziękujemy za miłe spotkanie i do zobaczenia.

ZDJĘCIA

   

 

Klasy pierwsze odwiedzają Miejską Bibliotekę Publiczną

 

W środę 15 listopada dzieci z klas pierwszych odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną przy ulicy Gospody. Uczniowie zapoznali się z pracą biblioteki i wysłuchali ciekawego opowiadania, które przeczytała im pani Beata Dłutkowska.  Dziękujemy za przemiłe spotkanie!

ZDJĘCIA

   

 

Kocham Cię Polsko!

 

Pod takim hasłem uczniowie klasy 3b gimnazjum, przygotowali program z okazji Święta Niepodległości dla swoich kolegów i koleżanek z klas siódmych SP i gimnazjum. Zorganizowany był on w formie quizu wiedzy na temat naszej ojczyzny, a udział w nim wzięli uczniowie wszystkich klas. Sprawdzana była umiejętność posługiwania się mową ojczystą, znajomość historii i geografii naszego kraju oraz zwyczajów i tradycji kulinarnych. Po zaciętej i wyrównanej walce, zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 2b, otrzymując w nagrodę sernik w barwach narodowych. Uroczystość zwieńczył pyszny żurek, przygotowany przez panie kucharki dla wszystkich uczestników.

 Monika Skowronek

ZDJĘCIA

   

 

Narodowe  Święto  Niepodległości

 

10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy 6B – pod kierunkiem p. Edyty Zduńczuk i p. Magdaleny Nestorowicz – zaprezentowali program słowno – muzyczny, którego myślą przewodnią było ukazanie dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę oraz znaczących wydarzeń, które stały się dla naszej historii symbolami narodowymi.

Młodzi artyści, podróżując „pociągiem do wolności” – przygotowanym przez p. Annę Lenartowicz – starali się wzbogacić naszą wiedzę na temat odrodzenia państwa polskiego oraz uświadomić współczesnemu pokoleniu młodych Polaków, czym jest patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

   

 

Co wiesz na temat Turcji?

 

Na to pytanie mieli okazję odpowiedzieć sobie uczniowie klasy 2b i 3b gimnazjum podczas poniedziałkowych warsztatów, przygotowanych przez członków Stowarzyszenia Morena w Gdańsku. W ich ramach naszą szkołę odwiedziły dwie wolontariuszki z Turcji, które zaprezentowały uczniom (w jęz. angielskim) podstawowe informacje z zakresu historii i geografii tego kraju, jak również opowiedziały wiele ciekawostek obyczajowych  z życia codziennego. Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem uczniów, którzy mieli możliwość sprawdzić swoją biegłość w posługiwaniu się językiem obcym, ale również bezpośrednio spotkać się z przedstawicielami innego narodu i kręgu kulturowego.

Monika Skowronek

ZDJĘCIA

   

 

Erasmus +

 

W dniach 04.11-12.11.2017 r. odbyło się czwarte działanie projektowe Erasmus+ Gościła nas słowacka Zakladna Skola Stanicna 13 w Koszycach. Jednym z celów wyjazdu było poznanie systemu edukacyjnego oraz kultury Słowacji. Nasi uczniowie oprócz pracy nad projektem " Idealnej szkoły", obserwowali lekcje, brali udział w licznych zajęciach oraz zwiedzili kilka ciekawych miejsc. Podsumowaniem wizyty na Słowacji było spotkanie z Burmistrzem Miasta Koszyce z Panem dr. Jaroslavem Hlinka.

ZDJĘCIA

   

 

Śniadanie daje moc

 

W listopadzie  Mały Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas 0-III do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Na naszych stolikach znalazły się pyszne i  kolorowe kanapki pełne świeżych warzyw, przeróżne sałatki owocowe, jogurty, bakalie i świeże soki owocowe.

Oprócz tego przeprowadzano pogadankę na temat roli śniadania , jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Mama Hani z klasy 1 b, która jest lekarką przekazała dzieciom wiele cennych informacji na temat zdrowego odżywiania .

To był bardzo miły i pełen wrażeń dzień !!!

ZDJĘCIA

   

 

Odwiedziny przedszkolaków

Ostatnio w naszej szkolnej bibliotece gościliśmy dwie przemiłe grupy przedszkolaków. W październiku odwiedziły nas dzieci z Przedszkola ERGO Hestii, natomiast w listopadzie spotkaliśmy się z najstarszą grupą z Przedszkola nr 60  im. Jana Brzechwy. Tematem zajęć było zapoznanie z pracą bibliotekarza oraz innych nauczycieli. Dzieci zwiedziły wszystkie ciekawe miejsca w naszej szkole i wzięły udział w warsztatach plastycznych „Kocia zakładka do książki”.

ZDJĘCIA 

   

 

Konkurs Kuratoryjny Języka Polskiego

 

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów klasy VIIc – Maja Kiełtyka i Jakub Zduńczuk -  zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu kuratoryjnego.

Etap rejonowy odbędzie się już 1 grudnia 2017r. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

   

 

"Przepraszam, smoku"

 

Makiety smoków do wiersza "Przepraszam, smoku" wykonane przez uczniów klasy 4c.

ZDJĘCIA 

   

 

Korowód wszystkich świętych

 

Dzisiaj w naszej szkole odbył się korowód wszystkich świętych. Przebrane za swoich patronów dzieci, przechodziły przez korytarze szkoły, prezentując postaci świętych. Były słodkości i nagrody dla  najlepiej  przebranych uczniów.

ZDJĘCIA 

   

 

Dzień kolorowy jak jesień

Z okazji trwającej jesieni  Mały Samorząd zaprosił wszystkich uczniów do ubrania się w jej kolorach. Dzięki temu nasze szkolne korytarze wyglądały niezwykle barwnie i wesoło.

ZDJĘCIA 

   

 

Szkolne Koło Europejskie

 

20 października byliśmy gośćmi biura poselskiego w ramach wizyty studyjnej, a zaprosił nas ponownie pan Janusz Lewandowski. Młodzież z X Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 77 i Gimnazjum nr 50 w Gdańsku oraz Szkoła 48 Gdańsk wraz z nauczycielami miała możliwość zgłębić tajniki pracy europosła oraz poznać obecne uwarunkowania polityczne Unii Europejskiej.

ZDJĘCIA 

   

 

W grodzie i na podgrodziu

 

Uczniowie klasy Va poznając początki państwa polskiego, tworzyli plakaty i makiety ukazujące życie średniowiecznej ludności, zamieszkującej grody i podgrodzia. Jak widać z zamieszczonych zdjęć, wielu z nich podeszło do tematu bardzo kreatywnie, tworząc tym samym wspaniałe pomoce dydaktyczne dla swoich kolegów i koleżanek

ZDJĘCIA 

   

 

Zajęcia kajakarsko - wioślarskie

W tym tygodniu klasa Vb oraz klasy IV a i b wzięły udział w zajęciach kajakarsko – wioślarskich na przystani w Gdańsku. W programie znalazł się rejs łodzią wikingów oraz zajęcia kajakarskie na kanale Motława a także ćwiczenia na ergometrach wioślarskich.
Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy dobrze się bawili w atmosferze koleżeńskiej współpracy ale i rywalizacji.

ZDJĘCIA 

   

 

Noc  w szkole klasy 5b

 

Już kolejny raz dziewczynki z klasy VB wraz z wychowawczynią zorganizowały "nocowisko" z okazji Dnia Chłopca. W programie znalazły się nocne podchody na terenie szkoły, zabawy integracyjne na korytarzu oraz przepyszna pizza i domowe wypieki. Wszyscy bawili się świetne i czekają z utęsknieniem na powtórkę.

ZDJĘCIA 

   

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych

ZDJĘCIA 

   

 

Projekt „Artystyczne kramiki”

 

Projekt polega na gromadzeniu przez uczestników prac plastycznych zgodnie z podaną tematyką. Każdy uczestnik będzie posiadał teczkę, w której będzie kompletował swoje dzieła, a następnie eksponował je w czasie dnia otwartego SP 77. Uczestnicy biorący udział w projekcie otrzymają nagrody i dyplomy za systematyczność wykonywania i zbierania prac.

 

 

ZAKŁADKA "ARTYSTYCZNE KRAMIKI"

 

   

 

Do świetlicy zostały zakupione klocki. Dzieci bardzo lubią budować z nich różne ciekawe i zaskakujące nas konstrukcje. Podczas tych zajęć współpracują ze sobą i rozwijają wyobraźnię.

 
Nauczyciele świetlicy

   

 

Morscy Odkrywcy

 

Klasy 0a, Ia i Ib wzięły udział w warsztatach Morscy Odkrywcy. Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie poznali różnorodność siedlisk występujących w Morzu Bałtyckim oraz fascynujący świat fauny i flory morskiej.

Z  niecierpliwością czekamy na zajęcia terenowe.

ZDJĘCIA

   

 

Poznajemy Astrid Lindgren

 

W świetlicy uczniowie mają okazję wysłuchać wielu ciekawostek i anegdot wiązanych z życiem i twórczością szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. W trakcie zajęć czytamy najciekawsze i najzabawniejsze fragmenty książek. Dzieci poznają także informacje dotyczące Szwecji. Zachęcamy wszystkich do sięgania i czytania książek Astrid Lindgren.
 

Maciej Danowski, Aneta Szymańska-Kuświk

   

 

Ciekawe zajęcia w świetlicy

 

Początek tygodnia a u nas artystycznie aktywnie. Uczniowie od początku zajęć zabrali się za rysowanie i malowanie. Duże emocje wzbudziły nowo zakupione klocki. Tutaj inicjatywę przejęli chłopcy tworząc liczne traktory i samochody.
 

Serdecznie dziękuję za wspaniałe obrazki i megakonstrukcje z klocków

ZDJĘCIA

   

 

Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych

za rok szkolny 2016/2017.

 

Mamy zaszczyt poinformować, że po raz kolejny wysiłki naszych uczniów zostały docenione i nagrodzone. Stypendium otrzymały:

Emilia Kowalewska, Martyna Wojcieszenko, Kinga Szymczak, Katarzyna Kalębka, Nadia Kardasz, Nina Kotlicka, Paulina Kucewicz, Aleksandra Rakowska.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!

   

 

Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli

Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem w wieku 13-15 lat.

 

Każda konferencja to unikalna wymiana doświadczeń.
Jest to projekt - cykl konferencji szkoleniowych - dla nauczycieli i rodziców wspierany przez Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza, a realizowany przez Szkołą Podstawową nr 79 w Gdańsku przy merytorycznej współpracy z Akademią Dynamiczna Tożsamość i Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Program obejmuje 4 bloki tematyczne: Mózg nastolatka – rozwój i znaczenie;
Dobre praktyki komunikacji – jak skutecznie komunikować;
Co może robić szkoła i rodzic – konkretne wskazówki;
Uzależnienie i profilaktyka – co to jest, jak rozpoznać i reagować.

Dziękujemy serdecznie prowadzącym: Beacie Staszyńskiej-Hansen, Onno Hansen-Staszyńskiemu i Radosławowi Nowakowi.

ZDJĘCIA

   

 

Aktywna tablica

 

Wojewoda Pomorski zatwierdził listę szkół zakwalifikowanych do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017 – 2019 – „Aktywna tablica”. Do Wojewody Pomorskiego wpłynęło 167 wniosków (409 szkół). Miło nam poinformować, że i nasza szkoła została zakwalifikowana do programu.

   

 

Spotkanie inauguracyjno – integracyjne SKE w naszej szkole!

 

21 września w naszej szkole odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział SKE z SP nr 59, SP nr 48 oraz Gimnazjum nr 28. Uczestnicy podczas ponad 2 godzinnych zajęć o charakterze warsztatowym mieli okazję przełamać pierwsze lody i zintegrować się  oraz zapoznać z proponowanym kalendarzem działań kół na najbliższy semestr.

 

ZDJĘCIA

   

 

Wyniki konkursu na wykonanie makiety

 „SIEDLISKA ŻYCIA ORGANIZMÓW RÓŻNYCH STREF KLIMATYCZNYCH”

 

I miejsce 

Julia Lenartowicz klasa IV b – praca nr 6

II miejsce

 Izabela Szopa klasa IV c   - praca nr 15

III miejsce

Agata Wilczewska  klasa VII b  - praca nr 27

  

Wyróżnione prace 

 

Kornel Szulga klasa IV b – praca nr 2

Adrian Kucewicz klasa IV b – praca nr 31

Maja Chyła klasa VI a  - praca nr 33

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

Dorota Puchalska

Grażyna Lisius 

   

 

Drodzy rodzice i uczniowie

 

Bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w przygotowanie makiet różnych biomów. Wasze prace są przepiękne, oryginalne, pomysłowe, efektowne.  Każda z nich jest jedyną w swoim rodzaju. Wykazaliście się kreatywnym, finezyjnym  podejściem do tematu danego środowiska. Doceniamy wielki wkład czasu i materiałów budujących Wasze makiety. Rodzicom również serdecznie  dziękujemy za pomoc w poszukiwaniu elementów wystroju makiet. Mamy nadzieję, że to była dla Was również wielka przyjemność w przygotowywaniu makiet jak dla nas w oglądaniu.

Wyniki konkursu zostaną podane w poniedziałek.

Dorota Puchalska

Grażyna Lisius

 

ZDJĘCIA

   

 

Innowacja pedagogiczna ”Nie czuję, że programuję”, którą zainicjowaliśmy w ubiegłym roku została wybrana do 10 najlepszych autorskich programów w województwie pomorskim. Ocenieni byliśmy za aktywność w jej wdrażaniu oraz różnorodność podejmowanych działań. Wprowadzenie w praktykę szkolną nauki programowania okazała się strzałem w dziesiątkę! Dziękuję uczniom za udział w projekcie oraz za ich zaangażowanie.

 E. Stępińska

   

 

II spotkanie koordynatorów projektu Erasmus plus u nas w szkole! 

 

Od 25.09.2017 do 29.09.2017 mieliśmy zaszczyt gościć naszych wspaniałych europejskich partnerów projektu Erasmus plus. Odwiedzili nas nauczyciele z Włoch, Słowacji, Hiszpanii oraz Francji. Oprócz rozmów na temat projektu, mieliśmy przyjemność spotkać się z wiceprezydentem Gdańska panem Piotrem Kowalczukiem, zwiedzić gdańską starówkę oraz zamek w Malborku. 

ZDJĘCIA

   

 

Uroczyste otwarcie boiska lekkoatletycznego

 

W imieniu społeczności szkolnej chciałbym wyrazić wdzięczność za realizację budowy stadionu lekkoatletycznego w naszej szkole; Panu Prezydentowi Miasta Gdańska Pawłowi Adamowiczowi, Radnym Miasta Gdańska, Wydziałowi Rozwoju Społecznego, Wydziałowi Programów Rozwojowych, Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska oraz koleżankom i kolegom, którzy wspierali nasze działania.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym wyjątkowym dla nas dniu, za życzenia i gratulacje.

 

Bogdan Derkowski

 

ZDJĘCIA

 
   

 

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska

 

Aktywność naszych uczniów nie ma granic :) W niedzielne południe pomagaliśmy organizatorom przy akcji: Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska !

ZDJĘCIA

   

 

Góry Stołowe – Wrocław – Praga

 

Początek września to najlepsza pora na… wyjazd w góry – do takiego wniosku doszli uczniowie klas siódmych i drugiej gimnazjum. Wyruszyli więc w Góry Stołowe, zwiedzili Kudowę Zdrój, Pragę, Wrocław i niezwykłe Skalne Miasto. Pogoda, humory i kondycja dopisała. Akumulatory na nowy rok szkolny naładowane!

 

ZDJĘCIA

   

 

Lekcja przyrody

 

Na dzisiejszej lekcji przyrody uczniowie klasy  VI a wykonywali prosty kompas. We wszystkich "roboczych" kompasach namagnesowany gwóźdź wskazywał kierunek północny. Udało się!!!

 

ZDJĘCIA

 

   

 

Morscy Odkrywcy

 

21 września uczniowie klasy 2 a gimnazjum brali udział w zajęciach terenowych na plaży w Sopocie pt. „Co żyje w Bałtyku, bałtyckie biotopy”, zorganizowanych przez fundację Litoral, w ramach projektu „Morscy Odkrywcy”. Musieliśmy dokopać się do poziomu wód gruntowych w celu pobrania wody i pomiaru jej temperatury. Wyłowiliśmy, wykorzystując metodę zaciągu organizmy żyjące na dnie morza m.in. dwie stornie, trzy krewetki bałtyckie, dwie chełbie modre, wiele małży. Zrobiliśmy identyfikację małży żyjących w Bałtyku.

ZDJĘCIA

   

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

 

15 września przypadał Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielka, światowa akcja, święto odwagi, kreatywności i zabawy.

Obchody tego dnia w naszej szkole zaczęliśmy od wysłuchania opowieści  taty naszej uczennicy o małej Vashti. Następnie, zadaniem uczniów było „zaprojektowanie" swojej kropki.

Samorząd Uczniowski przygotował kilka atrakcji związanych z obchodami tego dnia. Pierwszym akcentem było przygotowanie ubioru w kropki, mogliśmy podziwiać u uczniów i nauczycieli, kropkowe kreacje, bluzeczki, sukienki, skarpetki etc.. Wszyscy mieli na sobie kropki! Cała nasza szkoła zamieniła się w tym dniu w kropkowy świat.

W czasie przerw uczniowie mogli również  zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję ramce -  oczywiście w kropki.

Zorganizowaliśmy taki dzień po raz pierwszy, ale już wiemy, że nie ostatni!

ZDJĘCIA

 

 


 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

 

Po dniach wakacji  rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018. Mamy nadzieję, że będzie to rok pełen sukcesów. Życzymy wytrwałości i konsekwencji w realizacji planów, które w czerwcu przyniosą radość z uzyskanych wyników.

ZDJĘCIA